JuniorAchievementBulgaria
header_pic

Победителите от Предизвикателството на Световната седмица на парите 2019

2019-04-10

Победителите от Предизвикателството на Световната седмица на парите 2019

 

Вече са избрани победителите от Предизвикателството на Световната седмица на парите 2019! Те заслужиха призовете си като бяха активни и отговаряха ежедневно на въпросите поставени в Предизвикателството. Имаше много участници и интересни отоговори. По-долу ще намерите имената и по един пример от техните публикации във Facebook.

 

ПЪРВО МЯСТО

На първо място се класира г-жа Цветанка Крачунова от Кърджали.

първо място

 

ВТОРО МЯСТО

Тук заслужено се нарежда Пламена Димитрова от Русе.

второ място

 

ТРЕТО МЯСТО

Почетното трето място се заема от Гергана Цветкова от София.

 

трето място

Честито на победителите! 

 

С различни инициативи се включиха училищата в списъка по-долу:

 

Средно училище "Свети Климент Охридски " Аксаково
СУ "Свети Климент Охридски" Аксаково
Обединено училище „Христо Ботев“с. Баница Баница
78. Средно училище "Христо Смирненски" Банкя
ЧСУ "Цар Симеон Велики" Банкя, Иваняне
Основно училище "Никола Йонков Вапцаров" Ботевград
Профилирана ПМГ "Акад. проф. д-р Асен Златаров" Ботевград
СУ "Св. Св.Кирил и Методий" Брегово
ОУ "Васил Левски" Бургас
Средно училище "Епископ Константин Преславски" Бургас
Професионална агротехническа гимназия "Никола Йонков Вапцаров" Бяла Слатина
Професионална гимназия по икономика "Д-р Иван Богоров" Варна
Средно училище "Васил Левски" с професионални паралелки Ветово
Професионална гимназия "Проф.д-р Асен Златаров" Видин
Професионална гимназия по търговия и ресторантьорство Враца
Професионална техническа гимназия "Н. Й. Вапцаров" Враца
Средно училище "Васил Левски" Вълчи дол
Детска градина "Мики Маус" Габрово
Професионална гимназия по туризъм "Пенчо Семов" Габрово
Средно училище "Вичо Грънчаров" Горна Оряховица
ПГ по лека промишленост и икономика "Атанас Буров" Горна Оряховица
Средно училище "Васил Левски " Гълъбово
ОУ "Алеко Константинов" Димитровград
ОУ "Васил Левски" Златоград
Профилирана гимназия "Васил Левски" Исперих
Средно училище "Христо Ботев" Ихтиман
Средно училище "Христо Проданов" Карлово
Професионална гимназия по икономика "Алеко Константинов" Кърджали
Средно училище "Георги Бенковски" Пазарджик
Средно училище "Саво Ценов Савов" Пирдоп
Средно училище "Пейо Яворов" Плевен
ПГ по ресторантьорство, търговия и обслужване Плевен
СУ "Св. Паисий Хилендарски" Пловдив
ПГ по селско стопанство "Никола Пушкаров" Попово
СУ "Димитър Благоев" Провадия
ПГО "СТАНКА НИКОЛИЦА СПАСО-ЕЛЕНИНА" Разград
Математическа гимназия "Баба Тонка" Русе
ПГ по икономика и управление "Елиас Канети" - Русе Русе
Основно училище "Антон Страшимиров" с. Бохот
СУ "Христо Ботев" с. Горна Малина
Основно училище "Климент Охридски" с. Драганово
ОУ" Св. Паисий Хилендарски" с. Езерче
Основно училище "Виделина" с. Сейдил
ОУ "Климент Охридски" с. Смолница
Земеделска професионална гимназия "Климент Тимирязев" Сандански
Средно училище "Димитър Благоев" Свищов
Професионална земеделска гимназия "Добруджа" Силистра
Основно училище "Иван Вазов" Смолян
Професионална Гимназия "Генерал Владимир Заимов" Сопот
108 СУ "Никола Беловеждов" София
119 СУ Академик Михаил Арнаудов София
23 СУ "Фредерик Жолио-Кюри" София
2 СУ "Академик Емилиян Станев" София
44. СУ "Неофит Бозвели" София
Национална финансово-стопанска гимназия София
6 ОУ Граф Игнатиев София
56 СУ ''Проф. Константин Иречек'' София
137 Средно училище "Ангел Кънчев" София
Частно средно езиково училище "Дрита" София
ПГ по аудио видио и телекомуникации "А. С. Попов" София
95. СУ "Проф. Иван Шишманов" София
30. СУ "Братя Миладинови" София
Общински детски комплекс - Средец Средец
Средно училище "Георги Бенковски" Тетевен
Основно училище "Петър Парчевич" Чипровци

 

В отделни градове се проведоха и съвместни събития между следните училища:

 

  • Пловдив:

Училище: СУ " Климент Охридски", Ракитово

Училище: НФСГ, София

Училище: СУ "Георги Бенковски", Пазарджик

Училище: СУ " Васил Левски", Карлово

Училище: СУ "Св. Св. Кирил и Методий", Асеновград

  • Русе

Русенски университет „Ангел Кънчев“ и Математическа гимназия „Баба Тонка“

  • София

с училищата: Професионална гимназия по аудио видио и телекомуникации "А. С. Попов" и 33 Езикова гимназия "Св. София"

  • Враца

с училищата Професионална гимназия по търговия и ресторантьорство и Професионално техническа гимназия "Н.Й. Вапцаров"

  • Разград с училищата:

ПГО "СТАНКА НИКОЛИЦА СПАСО- ЕЛЕНИНА"

ПГТС "Христо Смирненски",

ПГХТБ "Мария Кюри",

ПГССХВТ "Ангел Кънчев"

 

Организирани събития:

Еко акция - 2

Игра за финансова грамотност - 20

Иновационен лагер – 15

Открит урок – 49

Посещение на финансова институция (банки, изложби, сбирки) - 19

Посещения на медии - 8

Състезание „Обратно броене" - 20 участници

 

Обхват на инициативата за 2019 г.

Пряко достигнати деца и младежи: 5820 

Непряко достигнати деца и младежи: 15 313 

Бизнес доброволци, взели участие: 90 

Пряко достигнати учители и родители: 1933 

Непряко достигнати възрастни чрез медии: 25 689 

 

СУ Г. Бенковски Пазарджик

снимка: СУ "Г. Бенковски" Пазарджик